Szkolenia zakończone

21-24

listopada, 2019

System Jing Fang cz. 4 z 4. Klasyczne Formuły Ziołowe wg Zhang Zhong Jinga.

dr Suzanne Robidoux
Warszawa, Al. Jerozolimskie 123A, Golden Floor Plaza

Całościowe dwuletnie szkolenie.

Tym razem na zakończenie cyklu będziemy się uczyć niezwykle ważnej diagnozy z pulsu wg Zhang Zhong Jinga i przygotowywania maceratów, naparów, wyciągów, plastrów i tabletek.

W szkoleniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły wcześniej w formie stacjonarnej część 1,2,3 (w Polsce albo za granicą).

Kontakt.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowy opis szkolenia

Szkolenie obejmuje pełny program klasycznej diagnozy za pomocą systemu 6 Syndromów używanego przez Zhang Zhong Jinga. W całościowym dwuletnim szkoleniu (128 godzin) jest prezentowana wiedza dzięki, której terapeuci będą mogli identyfikować i leczyć za pomocą podejścia 6 syndromów z użyciem ponad 130 receptur ziołowych jak również rozumieć modyfikacje za pomocą ponad 150 ziół pojedynczych.

Każda z sesji jest poświęcona na analizowanie różnych grup schorzeń. Są prezentowane przypadki kliniczne, dobrane do nich odpowiednie receptury ziołowe oraz ich modyfikacje zgodnie z zestawem objawów poszczególnych pacjentów. Program ten (32 godz. edukacyjnych - każda z czterech części) zawiera najczęściej spotykane choroby i zaburzenia takie jak: choroby męskie i kobiece, choroby skóry, leczenie bólu, choroby neurologiczne, problemy trawienne czy zaburzenia oddychania.

O systemie Jing Fang.

Jak ustalił dr Wang Qing Guo z Pekińskiego Uniwersytetu Medycyny Chińskiej, w Chinach istnieje ponad 41 linii przekazu powiązanych z klasycznymi tekstami Zhang Zhong Jinga, wszystkie stanowiące odgałęzienia tego klasycznego klejnotu. Linia przekazu powiązana z tym klasycznym systemem została utrzymana przy życiu poprzez nauczanie dr Feng Shi Luna (冯世伦), który otrzymał swoją wiedzę od profesora Hu Xi Shu (胡希恕), który z kolei uczył się od mistrza Wang Xiang Wei (王祥微). Z pokolenia na pokolenie ten klejnot wiedzy klinicznej był utrzymywany przy życiu, a jego zrozumienie cały czas rozwijało się i rozprzestrzeniało.

Dr Suzanne Robidoux praktykuje ziołolecznictwo chińskie i akupunkturę klasyczną od 20 lat. Od 2013 roku praktykuje u boku dr. Feng’a klasyczny systemem klinicznego zastosowania nauczania Zhang Zhong Jinga - Jing Fang.

Obecnie dr Robidoux jest naukowcem na Beijing University of Chinese Medicine, prowadzi badania nad kliniczną skuteczności klasycznego podejścia z kanonicznych tekstów Zhang Zhongjinga „Shang Han Lun” i „Jingui Yao Lue”.

Prowadzi również podoktorskie badania kliniczne, opublikowała również liczne artykuły na temat tego klasycznego systemu medycznego celem jego popularyzacji oraz zastosowania klinicznego. Dr Suzanne Robidoux nadal stoi u boku dzierżyciela linii dr. Feng Shi Luna by chłonąć jego nauczanie.

Od kilku lat prowadzi szkolenia na całym świecie minn. z systemu Jing Fang, Klasycznej akupunktury Yuan Qi, Akupunktury czaszki, a także Dni kliniczne, Health Retreat, Ba Gua Zhang w zakresie technik dla terapeutów.

Więcej informacji o dr Suzanne Robidoux tu. 

Więcej informacji o dr Suzanne Robidoux tu: Chinese Medicine Traveller - Suzanne Robidoux.

Kontakt.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły dotyczące nr. piętra i nr. sali zostaną wysłane na 1-2 dni przed szkoleniem.

Wszystkie ważne informacje będą wysyłane drogą mailową lub smsem i umieszczane na Facebook’u na stronie organizatora. Kliknij tu: Instytut Holimed Facebook.

Godziny zajęć

Szkolenie obejmuje 32 godz. edukacyjnych (45 min.).

Czwartek:

Zajęcia:

 • 10:00 – 11:30,
 • 11:45 – 13:15,
 • 14:45 – 16:15,
 • 16:30 – 18:00.

przerwa obiadowa w godz.: 13:15 – 14:45

Piątek:

Zajęcia:

 • 10:00 – 11:30,
 • 11:45 – 13:15,
 • 14:45 – 16:15,
 • 16:30 – 18:00.

przerwa obiadowa w godz.: 13:15 – 14:45

Sobota:

Zajęcia:

 • 10:00 – 11:30,
 • 11:45 – 13:15,
 • 14:45 – 16:15,
 • 16:30 – 18:00.

przerwa obiadowa w godz.: 13:15 – 14:45

Niedziela:

Zajęcia:

 • 09:00 – 10:30,
 • 10:45 – 12:15,
 • 13:45 – 15:15,
 • 15:30 – 17:00.

przerwa obiadowa w godz.: 12:15 – 13:45.

Koszt szkolenia

Koszt szkolenia: 2000 zł. brutto.
Zaliczka w kwocie 500 zł., jest płatna do 18 października 2019 r. Wpłata zaliczki w podanym terminie jest warunkiem uczestniczenia w szkoleniu.
Pozostała część kwoty tj. 1500 zł., płatna jest do 4 listopada 2019.
Cena obejmuje: wykłady, skrypty serwis kawowo-herbaciany, nie obejmuje natomiast zakwaterowania i wyżywienia.

Warunki płatności i regulamin szkolenia znajdują się tu.

Rejestracja uczestników

Wpłaty i rejestracja odbywa się za pośrednictwem systemu wpłat online Konfeo.

Aby zgłosić swój udział w szkoleniu należy się zarejestrować klikając przycisk "Zarejestru się", który znajduje się pod zdjęciem w opisie szkolenia albo tu Zarejestruj się.

Liczba uczestników kursu jest ograniczona, dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność rejestracji i wpłat.

Osoby, które wpłacą zaliczkę, ale nie zostaną zakwalifikowane ze względu na brak miejsc zostaną o tym fakcie niezwłocznie powiadomione przez organizatora, a wpłacone zaliczki zostaną zwrócone w terminie do 10 dni roboczych.

Regulamin płatności za szkolenie (warunki płatności, zasady wnoszenia i zwrotu opłat za szkolenie), regulamin reklamacji za usługi i odstąpienia od umowy oraz Polityka prywatności serwisu www.holimed.edu.pl znajdują się tu.

Ważna informacja

Organizator szkolenia zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, zmiany daty i miejsca szkolenia z powodu nieprzewidzianych okoliczności losowych, z ważnych przyczyn organizacyjnych, a także zbyt małej ilości osób, które zgłoszą się na szkolenie.

W takim przypadku organizator szkolenia w terminie do 10 dni roboczych, od daty poinformowania o odwołaniu szkolenia, zwróci wszystkie wpłaty dokonane na konto organizatora. Jednocześnie informujemy, że organizator szkolenia nie ponosi żadnej odpowiedzialności, w tym finansowej związanej z ww. sytuacją, a w szczególności ze zwrotem kosztów związanych z rezerwacjami hotelu, zakwaterowania, transportu, lotów, urlopów i innych kosztów poniesionych przez uczestników.

Organizator szkolenia w terminie do 8 listopada 2019 r. poinformuje  osoby, które wpłaciły zaliczkę albo całość kwoty o tym, czy zebrała się grupa uczestników na szkolenie.

Wszystkie ww. informacje wraz z regulaminem płatności i promocji stanowią regulamin szkolenia.

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu, zasad wnoszenia i zwrotu opłat za szkolenie.

Serdecznie pozdrawiamy

W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.