czerwca, 2019

Klasyczna akupunktura Yuan qi w terapii bólu.

Podczas tego szkolenia dr Suzanne Robidoux podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu klasycznego systemu akupunktury Yuan qi służącego minn. leczeniu bólu i napięcia występującego we wszelkich obszarach ciała, a także techniki akupunktury dr. Bian Que.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają źródła pochodzenia tego systemu, posiądą też nowe zrozumienie krążenia energii w ciele i nauczą się, w jaki sposób stosować ten system w leczeniu swoich pacjentów. System wykorzystuje 60 punktów Yuan qi, które działają jak bramy lub klucze umożliwiające dostęp do wewnętrznych energii i odblokowanie ich krążenia. Dr Robidoux wyjaśni, w jaki sposób każdy z tych punktów połączony jest z różnymi częściami ciała, przedstawiając ich związek z 5 elementami i teorią kanałów energetycznych. System operuje dwoma szczególnymi mapami ciała i określonymi objawami. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą wiedzieć, w jaki sposób korzystać z tych map i jak prawidłowo interpretować objawy, by odpowiednio prowadzić terapię swych pacjentów.

Na Tajwanie do naszych czasów przetrwały trzy różne linie klasycznej medycyny chińskiej, kształcące lekarzy w dawnych dyscyplinach medycznych. Stanowią one zamkniętą szkołę, która posługując się bardzo tradycyjnymi i ściśle określonymi metodami od stuleci zachowuje swoją wiedzę i doświadczenie. Należący do niej lekarze kultywują sekrety wiedzy starożytnych Xian (cudownych doktorów), przekazywane podczas zamkniętych wykładów dla wybranych uczniów, więc obecnie tylko niewielu praktyków posiada tę cenną wiedzę.
Po 12 latach praktykowania medycyny chińskiej i poszukiwań prawdziwie tradycyjnej szkoły tej medycyny, dr Robidoux spotkała swoją mistrzynię Li Xian Lian i po przejściu egzaminu sprawdzającego jej zdolności oraz charakter została przyjęta jako uczennica do Klasycznej Szkoły Akupunktury (古法针灸) na Tajwanie, tym samym wchodząc później w poczet członków linii przekazu nauk tej szkoły. Po trzech latach uzyskiwania bezpośrednich nauk od swej mistrzyni, dr Robidoux uzyskała biegłość w stosowaniu klasycznych technik akupunktury oraz technik manipulacji dr. Bian Que, zaznajomiła się z niektórymi praktykami i medytacjami taoistycznymi, a także poznała system punktów akupunkturowych Yuan qi.

Czwartek:

Podstawowa cena szkolenia to 1500 PLN brutto płatne do 27 maja 2019 r.
Regulamin płatności znajdziesz tutaj.

Promocja „RAZEM” i "DWA SZKOLENIA".

"RAZEM" opłata 1200 zł. za osobę za jedno szkolenie - płatne do 27 maja 2019 r. Uwaga. Podczas rejestracji całość opłaty za dwie osoby dokonuje jedna z osób. "DWA SZKOLENIA" opłata 1300 zł. za osobę za jedno szkolenie - płatne do 27 maja 2019 r.
Regulamin promocji znajdziesz tutaj

Cena obejmuje:
wykłady, skrypt, serwis kawowo – herbaciany, nie obejmuje natomiast zakwaterowania i wyżywienia.

Tytuł płatności: Zaliczka Yuan qi, 2019. Imię i nazwisko uczestnika szkolenia.