maja, 2018

System Jing Fang Klasyczne Formuły Ziołowe cz. 1 z 4.

Całościowe dwuletnie szkolenie.

Podczas czterodniowego szkolenia będą omawiane syndromy Tai yang i Shao yin.

Jing Fang to szkolenie dla terapeutów TCM, którzy chcieliby zdobyć głębsze zrozumienie klasycznego systemu chińskiej medycyny. Zarówno dla tych, którzy już posiadają pewną wiedzę o leczeniu ziołami jak i dla osób początkujących.

Szkolenie obejmuje pełny program klasycznej diagnozy za pomocą systemu 6 Syndromów używanego przez Zhang Zhong Jinga. W całościowym dwuletnim szkoleniu (128 godzin) zostanie zaprezentowana wiedza dzięki, której terapeuci będą mogli identyfikować i leczyć za pomocą podejścia 6 syndromów z użyciem ponad 130 receptur ziołowych jak również rozumieć modyfikacje za pomocą ponad 100 ziół pojedynczych.

Każda z sesji będzie poświęcona na analizowanie grupy różnych schorzeń. Będą zaprezentowane przypadki kliniczne, dobrane do nich odpowiednie receptury ziołowe oraz ich modyfikacje zgodnie z zestawem objawów poszczególnych pacjentów. Program ten (32 godz. edukacyjnych - każda z czterech części) zawiera najczęściej spotykane choroby i zaburzenia takie jak: choroby męskie i kobiece, choroby skóry, leczenie bólu, choroby neurologiczne, problemy trawienne czy zaburzenia oddychania.

O systemie Jing Fang.

Jak ustalił dr Wang Qing Guo z Pekińskiego Uniwersytetu Medycyny Chińskiej, w Chinach istnieje ponad 41 linii przekazu powiązanych z klasycznymi tekstami Zhang Zhong Jinga, wszystkie stanowiące odgałęzienia tego klasycznego klejnotu. Linia przekazu powiązana z tym klasycznym systemem została utrzymana przy życiu poprzez nauczanie dr Feng Shi Luna (冯世伦), który otrzymał swoją wiedzę od profesora Hu Xi Shu (胡希恕), który z kolei uczył się od mistrza Wang Xiang Wei (王祥微). Z pokolenia na pokolenie ten klejnot wiedzy klinicznej był utrzymywany przy życiu, a jego zrozumienie cały czas rozwijało się i rozprzestrzeniało.

Dr Suzanne Robidoux praktykuje ziołolecznictwo chińskie i akupunkturę klasyczną od 20 lat. Od 2013 roku praktykuje u boku dr. Feng’a klasyczny systemem klinicznego zastosowania nauczania Zhang Zhong Jinga - Jing Fang.

Od kilku lat prowadzi szkolenia na całym świecie minn. z systemu Jing Fang, Klasycznej akupunktury Yuan Qi, Akupunktury czaszki, a także Dni kliniczne, Health Retreat, Ba Gua Zhang w zakresie technik dla terapeutów.

Poniedziałek:

Cena szkolenia to 1 990 PLN brutto.

Regulamin płatności znajdziesz tutaj.

Cena obejmuje: wykłady, skrypt, serwis kawowo- herbaciany, nie obejmuje natomiast zakwaterowania i wyżywienia.

Tytuł płatności: Zaliczka Jing Fang, 2019. Imię i nazwisko uczestnika szkolenia.